Nyitva: H-P: 8:00-18:00-ig | 1113 Budapest, Nagyszőlős u. 9. | info@lamarking.hu | +36-1-361-3601

John Guest gyorscsatlakozók szaküzlet és webáruház

Kérdése van? +36-1-361-3601

Kategóriák
John Guest gyorscsatlakozók szaküzlet és webáruház

Kérdése van? +36-1-361-3601

  • Kategóriák
    • Idomok, csatlakozók
    • Flexibilis bekötő csövek
    • Műanyag és fém csövek
    • Csapok, szelepek, elzárók
    • Tartozékok, kiegészítők
    • Szerszámok, eszközök
    • Felhasználási területek szerint
    • John Guest termékek
    • SharkBite termékek
  • Miért a John Guest?
  • Technikai segítség
  • B2B
  • Kapcsolat
  1. Technikai segítség
  1. Technikai segítség
Vissza
Falfűtés cső javítása

Falfűtés cső javítása

Ha Ön is falfűtéssel rendelkező otthon tulajdonosa, akkor tudja, hogy bár a falfűtés rendszerek hatékonyak és kényelmesek, időről időre problémák merülhetnek fel velük.

Sokszor jönnek hozzánk azzal a problémával, hogy elfúrták a falban a csövet és meg kell javítani. Ne aggódjon, itt vagyunk, hogy segítsünk Önnek megtalálni a javításhoz szükséges idomokat.

A falfűtés rendszerek egy gerincvezetékből és a gerincvezetékre csatlakozó fűtési körökből állnak. Egy gerincre több fűtési kör csatlakozik. A fűtési körök t-idomok, vagy könykök idomok és csőszűkítők segítségével csatlakoznak a gerincre. 

Szivárgás az idomok és a cső csatlakozásánál is lehetnek, de ezek általában kiderülnek a nyomáspróba alkalmával és a kivitelezés során orvosolni szokták azokat.

A felületfűtési rendszer csövei lehetnek a falba vagy mennyezetbe vakolva, vagy a gipszakarton fal mögött. A csövek láthatatlanok és egy kép vagy egyéb tárgy felfúrása során megtörténhet a baj.

Magyarországon sok gyártó csöve kapható, az Ön rendszere is valószínűleg 15-22mm-es gerincvezetékből áll és 8mm, 10mm, 12mm esetleg 15mm-es fűtési körök csatlakoznak a gerincre. 

Ha megtörténik a baj, és van rá mód, hozza el az üzletünkbe a hibás cső egy darabját, így a legkönyebb a beazonosítás. Ha nincs rá mód, egy tolómérő segítségével mérje meg a csőátmérőt. Ha tolómérő sincs kéznél egy mérőszalag is segíthet, bár azzal nehéz a mérés.

Sokszor csak egy fényképet mutatnak nekünk, ilyenkor mindent megteszünk, hogy a megfelelő méretet adjuk. A beazonosításban segíthet a cső gyártójának ismerete, a cső vagy a felszerelt idomok színe, formája is.

A javítást a John Guest gyorscsatlakozóival javasoljuk elvégezni.

A John Guest több mint 50 éve gyárt minőségi gyorscsatlakozókat. Termékei megtalálhatóak az autóiparban az épületgépészetben az élelmiszeriparban és még sok egyéb helyen. Akit érdekel ide kattintva többet olvashat a gyártóról.

A JohnGuest idomok műanyagból vagy rézből készülnek. A csőkötés szerszám nélkül megvalosítható. A kötés biztonságos, nyomásálló, szükség esetén oldható.

Hogyan kell csatlakoztatni az idomot:

  • A csövet szikével, vagy csővágó ollóval vágja le egyenesen.
  • Tisztítsa meg a cső külsejét, ha lehet ne legyen nagyon karcos a cső.
  • Ütközésig nyomja az idomot a csőre. A cső megakad egy kicsit a tömítőgyűrűn, ezen nyomja át!
  • A biztonság kedvéért minden esetben ajánlott a biztosító gyűrű használata, mely az idomban lévő karmokat stabilan tartja és nyomásváltozás során is jól tart.
  • Oldáshoz távolítsa el a biztosító gyűrüt aztán tartsa bent a mozgó gyűrűt az idom tetején és húzza ki a csövet.

A javításhoz szükséges JohnGuest gyorscsatlakozók:

10mm-es toldó idom

12mm-es toldó idom

20mm toldó idom

20-10-20 T-idom

10-6mm szűkítő idom

15mm-es gerinc javító idom

22mm-es gerinc javító idom

Javító idomjaink használhatóak falhűtéshez, mennyezetfűtéshez, mennyezethűtéshez és padlófűtéshez is. Ha önnek más méretre van szüksége, hívjon minket, vagy látogasson el üzletünkbe. Szívesen segítünk Önnek!

Gyártók által használt csőátmérők:

Wawin:

  • WD-75 rendszer: 10mm
  • CM-70 rendszer: 10mm
  • WW-10 rendszer: 10mm
  • CD-4 rendszer: 10mm
  • CW-90 rendszer: 12mm

Rehau:

  • Száraz fektetésű falfűtés/-hűtés rendszer: 10mm
  • Nedves fektetésű falfűtés/-hűtés rendszer: 10mm

Pipelife:

  • 10mm-es cső

Qualitherm:

  • 10mm-es cső

Szikra MEDITHERM® falfűtés:

  • 10mm-es cső
  • 6mm-es cső

 

Vissza
Vásárlói fiók
  • Belépés
  • Regisztráció
  • Profilom
  • Kosár
  • Kedvenceim
Információk
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Fizetés
  • Szállítás
  • Elérhetőségek
Lamarking Légtechnika Kft.
  • 1113 Budapest, Nagyszőlős u. 9.
  • +36-1-361-3601
  • rendeles@lamarking.hu
Hol használható?

 

    • Fűtés

 

    • Használati melegvíz

 

    • Padlófűtés

 

    • Falfűtés, falhűtés

 

    • Pneumatika

 

    • Élelmiszeripar

 

    • Víztisztítás

 

    • Ivóvíz, folyadékok

 

Webáruház készítés
mypos_eu
  • Idomok, csatlakozók
  • Flexibilis bekötő csövek
  • Műanyag és fém csövek
  • Csapok, szelepek, elzárók
  • Tartozékok, kiegészítők
  • Szerszámok, eszközök
  • Felhasználási területek szerint
  • John Guest termékek
  • SharkBite termékek
  • Miért a John Guest?
  • Technikai segítség
  • B2B
  • Kapcsolat
Belépés
Regisztráció
Kosár
A kosár üres
Vásárláshoz kattintson ide!
Adatkezelési beállítások
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.